Kto są Zoyowie?

Zoya to imię, które jest bardzo popularne wśród ludzi na całym świecie. Jest to imię pochodzenia rosyjskiego i oznacza „życie”. Imię to jest często noszone przez zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Istnieje wiele znanych osób o tym imieniu, które odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach.

Zoya Akhtar

Zoya Akhtar jest reżyserką i scenarzystką indyjskiego pochodzenia. Urodziła się w 1974 roku w Bombaju. Jej filmografia obejmuje takie filmy jak „Luck by Chance”, „Dil Dhadakne Do” i „Gully Boy”. Otrzymała nagrodę Filmfare dla najlepszej reżyserki za swoje dzieło „Gully Boy”.

Zoya Afroz

Zoya Afroz urodziła się w 1996 roku w Indiach. Jest aktorką i modelką, która zadebiutowała w 2012 roku w filmie „Luv Ka The End”. Wystąpiła również w takich produkcjach jak „Hum Saath Saath Hain”, „Main Tera Hero” i „Tevar”. Otrzymała nagrodę Stardust Award for Best Female Debutant za swoje pierwsze dzieło.

Zoya Mirza

Zoya Mirza urodziła się w 1985 roku w Pakistanie. Jest aktorką telewizyjną i filmową, która zadebiutowała w 2007 roku serialem telewizyjnym „Mere Qatil Mere Dildar”. Wystąpiła również w takich produkcjach jak „Bin Roye Ansoo”, „Jawani Phir Nahi Ani 2” i „Parey Hut Love”.

Zoya Hussain

Zoya Hussain urodziła się w 1992 roku w Indiach. Jest aktorką filmową, która zadebiutowała w 2016 roku filmem „Mukti Bhawan”. Wystapiła również w takich produkcjach jak „Laal Kaptaan”, „Haathi Mere Saathi” i „Tiger Zinda Hai”.

Podsumowanie

Jak widzimy, istnieje kilka znanych osób o imieniu Zoya, które odnoszą sukcesy na całym świecie. Są one aktorami, reżyserami i scenarzystami, którzy tworzyli filmy i seriale telewizyjne dla widzów na całym świecie. Ich praca pomogła im osiagnac sukces oraz ugruntować swoje miejsce na arenie międzynarodowej.

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *