Wera – Znane Osoby o Imieniu Wera

Imię Wera jest bardzo popularne wśród znanych osób. Jest to imię pochodzenia słowiańskiego, które oznacza „wojowniczka” lub „obrończyni”. Istnieje wiele znanych osób o tym imieniu, które odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia.

Wera Szymkowiak

Wera Szymkowiak jest polskim aktorem i reżyserem filmowym. Urodziła się w Warszawie w roku 1975 i ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jej najbardziej znane filmy to „Kamienne Niebo” (2005), „Czerwony Kapturek” (2007) oraz „Droga do domu” (2009). Wera Szymkowiak jest także autorką scenariuszy do kilku filmów.

Wera Galicja

Wera Galicja jest ukraińskim pisarzem i poetą. Urodziła się w roku 1954 i ukończyła Uniwersytet Lwowski. Jej twórczość skupia się na tematach społecznych, takich jak przemoc, ubóstwo i nierówności społeczne. Jej najbardziej znane utwory to „Księga Życia” (1996) oraz „Pamiętnik Czarnego Anioła” (1999).

Wera Lisowska

Wera Lisowska jest polskim piosenkarzem popowym. Urodziła się w roku 1991 i ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jej debiutancki album „Niepozorny Rozmarunek” ukazał się w roku 2014 i spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności. Od tego czasu Wera Lisowska stała się jedną z najpopularniejszych artystek muzycznych w Polsce.

Wera Michajłowa

Wera Michajłowa jest rosyjskim aktorem teatralnym i filmowym. Urodziła się w Moskwie w roku 1951 i ukończyła Państwowy Instytut Teatralny im. A. Siergiejewa-Tsenskiego. Jej najbardziej znane role to postacie w filmach „Ostatni Legion” (2006) oraz „Buntownik bez powodu” (2008). Wera Michajłowa była także nominowana do Nagrody Akademii Filmowej Rosji za swoje role aktorskie.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *