Imię Wera w Książkach, Filmach i Piosenkach

Imię Wera jest bardzo popularne w Rosji i innych krajach byłego Związku Radzieckiego. Jest to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego, oznaczające „wojowniczka” lub „bohaterka”. Imię to ma swoje odniesienia w literaturze, filmach i piosenkach.

Książki

Wera jest głównym bohaterem powieści „Dziewczyna z portretu” autorstwa Pierre’a Loti. To opowieść o młodej dziewczynie, która przybywa do Paryża, aby odnaleźć swojego ukochanego. Inna powieść, w której pojawia się postać o imieniu Wera, to „Czerwone Niebo” autorstwa Tatiany Tolstoy. To historia o miłości i nadziei w czasach rewolucji rosyjskiej.

Filmy

Wera jest głównym bohaterem filmu „Wera – Dziewczyna z Portretu” (1934) w reżyserii Aleksandra Faintsimmera. To ekranizacja powyższej powieści Pierre’a Loti. Innym filmem, w którym pojawia się postać o tym imieniu jest „Czerwone Niebo” (1937) w reżyserii Aleksandra Dovzenko. To również ekranizacja powyższej powieści Tatiany Tolstoy.

Piosenki

Jedną z najbardziej znanych piosenek o imieniu Wera jest utwór „Wera” autorstwa grupy muzycznej Kino. Utwór ten opowiada historię młodej dziewczyny, która pragnie odnaleźć swojego ukochanego. Inna piosenka o tym imieniu to „Wera-Bohaterka” autorstwa grupy muzycznej Splean. Utwór ten opowiada historię młodej dziewczyny, która walczy o swoje marzenia.

Imię Wera ma swoje odniesienia w literaturze, filmach i piosenkach. Jest to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego oznaczające „wojowniczka” lub „bohaterka”. Postaci o tym imieniu są często przedstawiane jako silne i odważne kobiety walczące o swoje marzenia.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *