Imię Viviana w książkach, filmach i piosenkach: Jak często jest używane?

Imię Viviana jest coraz bardziej popularne wśród rodziców, którzy szukają imion dla swoich dzieci. Jest to piękne imię, które ma głębokie znaczenie i pochodzi z języka łacińskiego. Oznacza ono „życie” lub „żywy”. Imię Viviana jest również często używane w książkach, filmach i piosenkach.

Viviana jest często używana w literaturze. W powieści „The House of Mirth” Edith Wharton opisuje postać o imieniu Vivian. Jest to młoda kobieta, która pragnie być bogata i szanowana w społeczeństwie. W powieści „The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a postać o imieniu Vivian pojawia się jako przyjaciel głównego bohatera. Jest to piękna i inteligentna młoda kobieta, która stara się namówić Doriana do porzucenia swojego zepsutego życia.

Viviana pojawia się również w filmach. W filmie „The Princess Diaries 2: Royal Engagement” głównym bohaterem jest młoda księżniczka o imieniu Mia Thermopolis (Anne Hathaway). Jej przyjaciółka o imieniu Vivian (Heather Matarazzo) pomaga jej w walce o tron. W filmie „Pretty Woman” Richard Gere gra postać o imieniu Edward Lewis, a Julia Roberts gra postać o imieniu Vivian Ward. Oboje spotykają się i tworzą niespodziewaną parę.

Viviana pojawia się także w piosenkach. Piosenka „Vivian” autorstwa grupy The Killers opowiada historię miłosną między dwojgiem ludzi o tym samym imieniu. Piosenka „Vivian’s Song” autorstwa grupy The National opowiada historię matki, która straciła swoje dziecko i jej walki z bolesnymi emocjami.

Podsumowanie

Imię Viviana jest pięknym i głeboko znaczacym imieniem, które coraz czesciej pojawia się w literaturze, filmach i piosenkach. Jest to doskonały wybór dla rodzicow poszukujacych unikalnego imienia dla swojego dziecka.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *