Święto Viktoriia – Historia, Znaczenie i Ciekawostki

Święto Viktoriia jest obchodzone w Kanadzie 24 maja każdego roku. Jest to dzień, w którym Kanadyjczycy celebrują swoją monarchię i jej zasługi dla kraju. Święto Viktoriia ma swoje korzenie w brytyjskim święcie narodowym, które obchodzono od 1845 roku.

Historia Święta Viktoriia

Święto Viktoriia zostało ustanowione w 1845 roku na cześć królowej Wiktorii, która panowała nad Wielką Brytanią i Irlandią przez 63 lata. Była to najdłuższa panująca monarchini w historii Wielkiej Brytanii. Podczas jej panowania Wielka Brytania stała się jednym z najpotężniejszych państw na świecie.

Kanada ustanowiła oficjalne święto Viktoriia w 1845 roku, aby uczcić jej panowanie. Od tego czasu obchody tego święta szeroko się rozprzestrzeniły i są obecnie obchodzone w całej Kanadzie.

Znaczenie Święta Viktoriia

Święto Viktoriia jest okazją do celebrowania kanadyjskiego systemu monarchy oraz jej zasług dla kraju. Jest to również okazja do podziękowania kanadyjskiemu rządowi za ich pracę na rzecz społeczeństwa.

W tym dniu ludzie noszą flagi kanadyjskie i brytyjskie, aby uczcić monarchini i jej zasługi dla Kanady. Ludzie organizują także parady, pikniki i inne imprezy, aby celebrować ten ważny dzień.

Ciekawostki o Święcie Viktoriia

1) W 1845 roku pierwsze oficjalne święto Viktoriia było obchodzone tylko w Ontario i Quebecu.

2) Obecnie wiara kanadyjska jest reprezentowana przez trzech monarchów: Królowe Elżbiety II (Anglia), Króla Alberta II (Belgia) oraz Króla Wilhelma III (Holandia).

3) W latach 60-tych XX wieku rzeczywiste imieniny Królowej Wiktorii były obchodzone jako oficjalne święto państwowe.

4) W latach 70-tych XX wieku rzeczywiste imieniny Królowej Elżbiety II były obchodzone jako oficjalne święto państwowe.

5) W latach 80-tych XX wieku rzeczywiste imieniny Króla Alberta II były obchodzone jako oficjalne świ

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *