Varvara – znane osoby o tym imieniu

Varvara to imię, które pochodzi z języka greckiego i oznacza „strzeżona”. Jest to bardzo popularne imię w Rosji, Ukrainie i innych krajach Wschodu. Istnieje wiele znanych osób o tym imieniu, które odniosły sukces w różnych dziedzinach.

Varvara Stepanova

Varvara Stepanova była rosyjską malarką i grafikiem, która urodziła się w 1894 roku. Była członkiem grupy artystycznej Suprematyzm, a jej prace są uważane za ważne dzieła sztuki XX wieku. Prace Stepanovy można zobaczyć w muzeach na całym świecie, a jej twórczość jest ceniona przez krytyków sztuki.

Varvara Lepchenko

Varvara Lepchenko to uzbecko-amerykańska tenisistka, która urodziła się w 1985 roku. Lepchenko jest pierwszą tenisistką z Uzbekistanu, która awansowała do rankingu WTA Top 20. Wygrała kilka turniejów WTA i ITF oraz reprezentowała swoje państwo podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012.

Varvara Karaulova

Varvara Karaulova to rosyjska studentka, która urodziła się w 1995 roku. Karaulova została aresztowana w 2015 roku po tym, jak próbowała dobrowolnie przystąpić do Państwa Islamskiego. Po powrocie do Rosji stała się symbolem problemu radykalizacji młodych ludzi na Bliskim Wschodzie.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *