Tina – Znane Osoby Noszące To Imię

Tina to imię, które jest bardzo popularne wśród znanych osób. Jest to skrócona forma imienia Kristina lub Martina, a także może być używane jako samodzielne imię. Wiele sławnych osób noszących to imię odniosło sukces w swoich dziedzinach i stało się inspiracją dla innych.

Tina Turner

Tina Turner jest jedną z najbardziej znanych osób noszących to imię. Urodziła się Anna Mae Bullock w 1939 roku w Tennessee. Stała się sławna dzięki swojemu głosowi i energetycznym występom na scenie. Jej największe przeboje to „What’s Love Got To Do With It” i „Proud Mary”. Była pierwszym Afroamerykaninem, który otrzymał nagrodę Grammy Lifetime Achievement Award.

Tina Fey

Tina Fey jest amerykańskim aktorem, scenarzystą i producentem telewizyjnym. Urodziła się Elizabeth Stamatina Fey w 1970 roku w Pensylwanii. Zasłynęła dzięki swojej roli w serialu NBC „Saturday Night Live”, gdzie była autorką scenariuszy i prowadzącą programu. Napisała również kilka filmów, takich jak „Mean Girls” i „Baby Mama”.

Tina Knowles-Lawson

Tina Knowles-Lawson jest matką Beyoncé i Solange Knowles oraz projektantką mody. Urodziła się Celestine Ann Beyincé w 1954 roku w Teksasie. Zaczynała od projektowania strojów dla swoich córek, ale jej kariera nabrała tempa po tym, jak Beyoncé została sławna. Projektuje ona teraz ubrania dla House of Deréon, marki modowej stworzonej przez nią i jej córki.

Tina Brown

Tina Brown jest brytyjskim pisarzem, redaktorem i producentem telewizyjnym. Urodziła się Christina Hambley Brown w 1953 roku w Anglii. Pracowała jako redaktor naczelny magazynu Vanity Fair oraz New Yorker Magazine. Napisała również kilka bestsellerowych książek, takich jak „The Diana Chronicles” i „The Vanity Fair Diaries”.

Tina O’Brien

Tina O’Brien jest angielskim aktorem telewizyjnym i filmowym. Urodziła się Christina O’Brien w 1983 roku w Manchesterze. Zasłynęła dzięki swojej roli Sarah Platt w serialu ITV Coronation Street, który gra od 2000 roku do dziś. Wystawiła również kilka sztuk teatralnych, takich jak „Romeo and Juliet” oraz „Cinderella”.

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *