Solomia – Znana Osoba o Imieniu Solomia

Solomia jest znanym imieniem, które pochodzi z greckiego słowa „solon” oznaczającego mądrość. Jest to imię nadawane dziewczynkom od wielu lat i ma wiele znanych nosicielek. Wśród nich są artystki, sportowcy, politycy i inne osoby publiczne.

Solomia Kostenko – Ukraińska Artystka

Solomia Kostenko jest ukraińską artystką, która zyskała popularność dzięki swoim występom na scenie. Jest laureatką wielu nagród muzycznych i ma na swoim koncie występy na festiwalach muzycznych na całym świecie. Jej utwory są bardzo popularne w jej rodzinnym kraju oraz w innych częściach Europy.

Solomia Lukyanets – Ukraińska Sportowczyni

Solomia Lukyanets jest ukraińskim sportowcem specjalizującym się w skokach narciarskich. Jest mistrzynią świata juniorów i dwukrotną medalistką mistrzostw świata seniorów. Ma na swoim koncie również kilka medali z igrzysk olimpijskich. Jest jedną z najbardziej utytułowanych sportowczyń Ukrainy.

Solomia Pecherska – Ukraińska Polityczka

Solomia Pecherska jest ukraińskim politykiem, który był członkiem parlamentu Ukrainy od 2014 roku. Jest członkinią partii Batkiwszczyna i aktywnym uczestnikiem protestów przeciwko prezydentowi Janukowyczowi. Była również członkinią Rady Najwyższej Ukrainy.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *