Imię Scarlett w książkach, filmach i piosenkach

Imię Scarlett jest jednym z najbardziej popularnych imion dziewczęcych na całym świecie. Jest to również jedno z najbardziej rozpoznawalnych imion w literaturze, filmie i muzyce. Imię Scarlett pojawia się w wielu książkach, filmach i piosenkach, a następujące są najbardziej znane przykłady.

Książki

Najbardziej znanym przykładem imienia Scarlett w literaturze jest postać głównej bohaterki powieści Margaret Mitchell pt. „Przeminęło z wiatrem”. Scarlett O’Hara jest silną, piękną i upartą kobietą, która walczy o swoje marzenia i pragnienia. Książka ta stała się bestsellerem i była adaptowana na ekran w 1939 roku. Inne popularne książki z postaciami o imieniu Scarlett to „Scarlett” Alexandra Ripley’a oraz „Scarlett Undercover” Jennifer Latham.

Filmy

Film „Przeminęło z wiatrem” oparty na powieści Margaret Mitchell jest najbardziej znaną adaptacją tego imienia. Film ten był nominowany do aż 13 Oscarów i wygrał 8 statuetek. Inne filmy, w których pojawia się postać o imieniu Scarlett to „Scarlett” (1994) oraz „The Scarlet Letter” (1995).

Piosenki

Istnieje kilka piosenek o tym imieniu, ale najbardziej znana jest piosenka Boba Dylana pt. „Scarlet Town”. Piosenka ta opowiada historię miasta pełnego smutku i cierpienia. Inne popularne piosenki o tym imieniu to „Scarlett Begonias” grupy Grateful Dead oraz „Scarlett’s Web” grupy The Allman Brothers Band.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *