Sandra – znane osoby o tym imieniu

Imię Sandra jest bardzo popularne wśród kobiet na całym świecie. Jest to pochodzące z łaciny imię, które oznacza „siła” lub „moc”. W ciągu ostatnich kilku dekad wielu sławnych ludzi nosiło to imię, a wśród nich są aktorzy, piosenkarze, sportowcy i politycy.

Sandra Bullock

Sandra Bullock jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób noszących to imię. Urodziła się w 1964 roku w Arlington w stanie Wirginia. Jest aktorką, producentką filmową i reżyserką. Zagrała w takich filmach jak Speed, Miss Congeniality, The Proposal i Gravity. Otrzymała również Oscara za swoją rolę w filmie The Blind Side.

Sandra Oh

Sandra Oh urodziła się w 1971 roku w Nepean w Kanadzie. Jest aktorką i producentką filmową. Najbardziej znaną rolą Sandry Oh jest jej postać Cristiny Yang w serialu telewizyjnym Grey’s Anatomy. Otrzymała również nominacje do Emmy i Złotego Globu za swoje role w serialu Killing Eve oraz Catastrophe.

Sandra Day O’Connor

Sandra Day O’Connor urodziła się w 1930 roku w El Paso w Teksasie. Była pierwszym kobietom siedzącym na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Przeszła do historii jako pierwsza kobieta na tym stanowisku i była tam przez 24 lata, od 1981 do 2006 roku.

Sandra Cisneros

Sandra Cisneros urodziła się w 1954 roku w Chicago. Jest poetką, prozaikiem i autorką dla dzieci. Jej najbardziej znanym dziełem jest powieść The House on Mango Street (1984). Inne jej dzieła to Woman Hollering Creek and Other Stories (1991) oraz Caramelo (2002).

Inne znane osoby o imieniu Sandra

Inne znane osoby noszace to imię to: Sandra Bernhard (aktorka), Sandra Dee (aktorka), Sandra Gal (golfistka), Sandra Maischberger (dziennikarka), Sandra Smith (dziennikarka), Sandra Lee (lekarz) oraz Sandra Ohlin (modelka).

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *