Znaczenie Imienia Roksana

Imię Roksana jest pochodzenia perskiego i oznacza „gwiazdę” lub „światło”. Jest to popularne imię w krajach arabskich, a także w Polsce. W Polsce imię Roksana jest bardzo popularne od lat 80-tych XX wieku.

Przybliżenie Historii

Imię Roksana ma swoje korzenie w starożytnym Persji, gdzie było używane przez królowe i księżniczki. Było również używane przez szlacheckie rodziny, aby podkreślić ich zaszczytny status społeczny. Imię Roksana stało się popularne w Europie po powstaniu literackiej postaci o tym imieniu w XVIII wieku. Postać ta pojawiła się w powieści francuskiego pisarza Voltaire’a pt. „Zadig” i była przedstawiana jako piękna i mądra kobieta.

W Polsce imię Roksana stało się popularne dzięki serialowi telewizyjnemu z lat 80-tych XX wieku pt. „Roksan”, opowiadającym historię młodej dziewczyny o tym imieniu, która walczy o swoje marzenia i szuka miłości. Serial ten był bardzo popularny i sprawił, że imię Roksana stało się bardzo popularne w Polsce.

Symbolika

Imię Roksana symbolizuje piękno, moc i odwagę. Osoby noszące to imię są czasami postrzegane jako silne i nieustraszone, ponieważ mają tendencję do działania zgodnie ze swojym sumieniem i realizowania swoich celów bez względu na okoliczności. Są one również postrzegane jako inteligentne i wrażliwe na potrzeby innych ludzi.

Osoby noszace to imię szybko adaptują się do nowych sytuacji i otoczenia oraz maja skłonność do tworzenia trwałych więzi z innymi ludźmi. Szanują one tradycje i wartości rodzinne oraz szanujom innych ludzi.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *