Rita – znane osoby noszące to imię

Imię Rita jest bardzo popularne wśród znanych osób. Jest to imię, które nosi wiele sławnych ludzi, od aktorów i piosenkarzy po polityków i sportowców. Oto kilka z nich.

Rita Hayworth

Rita Hayworth była amerykańską aktorką filmową, która urodziła się jako Margarita Carmen Cansino. Zasłynęła dzięki swojej roli w filmie „Gilda” z 1946 roku. Była także gwiazdą innych filmów, takich jak „Cover Girl”, „The Lady from Shanghai” i „Pal Joey”. Zmarła w 1987 roku.

Rita Ora

Rita Ora jest brytyjskim piosenkarzem, autorem tekstów i aktorem. Urodziła się w Pristinie w Kosowie, ale w wieku 12 lat przeniosła się do Londynu. Jej debiutancki album „Ora” ukazał się w 2012 roku i odniósł duży sukces na całym świecie. Wydała również trzy inne albumy: „Phoenix”, „Body on Me” i „Younger”.

Rita Moreno

Rita Moreno jest portorykańskim aktorem, producentem telewizyjnym i piosenkarzem. Urodziła się jako Rosa Dolores Alverio na Portoryko, ale przeniosła się do Stanów Zjednoczonych w wieku 5 lat. Wystąpiła w takich filmach jak „West Side Story”, „Singin’ in the Rain” i „The King and I”. Została uhonorowana Oscarem za swoje role w filmach.

Rita Wilson

Rita Wilson jest amerykańskim aktorem, producentem filmowym i piosenkarzem. Urodziła się jako Margarita Ibrahimoff w Kalifornii. Wystąpiła w takich filmach jak „Sleepless in Seattle”, „Jumanji” i „Runaway Bride”. Jest również producentem takich seriali telewizyjnych jak „My Big Fat Greek Life” i „The Good Wife”.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *