Polina – Znane Osoby o Imieniu Polina

Imię Polina jest bardzo popularne w Rosji i na Ukrainie. Jest to imię pochodzenia greckiego, które oznacza „mała”. Wielu znanych ludzi ma to imię, a my postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej niektórym z nich.

Polina Gagarina

Najbardziej znana osoba o imieniu Polina to bez wątpienia Polina Gagarina. Urodziła się w 1981 roku w Moskwie i jest pierwszą kobietą, która poleciała w kosmos. Jej lot trwał 108 minut i było to historyczne wydarzenie dla całego świata. Po powrocie do Ziemi stała się bohaterką narodową Rosji i jej sława rosła z każdym dniem. Obecnie jest ona członkiem rady dyrektorów Międzynarodowej Agencji Kosmicznej oraz ambasadorem UNESCO.

Polina Kostylewa

Kolejną znaną osobą o imieniu Polina jest Polina Kostylewa. Urodziła się w 1994 roku w Moskwie i jest profesjonalną tancerką baletową. Występuje na scenach teatrów baletowych na całym świecie, a także uczestniczy w licznych festiwalach baletowych. Jest również laureatką kilku prestiżowych nagród, m.in. Nagrody im. Rudolfa Nurejewa oraz Nagrody im. Marii Szyszkowskiej.

Polina Dubkova

Kolejna znana osoba o imieniu Polina to Polina Dubkova. Urodziła się w 1988 roku w Moskwie i jest profesjonalną piosenkarką popowo-rockową. Jej debiutancki album „Vsegda” ukazał się w 2008 roku i od tego czasu sprzedano ponad milion egzemplarzy jej płyt. W 2011 roku została nominowana do nagrody MTV Europe Music Awards, a także do nagrody Muzyk Roku według magazynu Rolling Stone.

Polina Semionowa

Ostatnią znaną osobistością o imieniu Polina jest Polina Semionowa. Urodziła się w 1989 roku w Moskwie i jest profesjonalną tancerką baletowo-teatralną. Wystawia swoje spektakle na scenach teatrów baletowych na całym świecie, a także uczestniczy w licznych festiwalach baletowych. Jest laureatkom kilku prestiżowych nagród, m.in. Nagrody im. Rudolfa Nurejewa oraz Nagrody im. Marii Szyszkowskiej.

Jak widzimy, istnieje kilka znanych osób o imieniu Polina, które odnoszą sukcesy na arenach międzynarodowych i szeroko ciesz

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *