Oliwia – Kto jest kim?

Oliwia to imię, które w ostatnich latach stało się bardzo popularne. Jest to imię nadawane dziewczynkom na całym świecie i ma wiele znanych osób noszących je. W tym artykule przyjrzymy się bliżej kilku z nich.

Oliwia Wilde

Olivia Wilde jest amerykańską aktorką, producentką filmową i reżyserką. Zasłynęła rolami w takich filmach jak „Tron: Dziedzictwo”, „Cowboys & Aliens” i „Rush”. Wystąpiła również w serialu telewizyjnym „House M.D.” oraz wielu innych produkcjach. Oprócz aktorstwa Wilde jest również aktywna w dziedzinie polityki, ponieważ angażuje się w działania na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.

Oliwia Colman

Olivia Colman to brytyjska aktorka, która zdobyła sławę dzięki swojej roli w serialu BBC „Broadchurch”. Wystąpiła również w takich produkcjach jak „The Lobster”, „The Favourite” i „Fleabag”. Otrzymała Oscara za najlepszą aktorkę pierwszoplanową za swoją rolę w filmie „The Favourite”. Poza aktorstwem Colman jest również ambasadorem dobrej woli UNICEF.

Oliwia Newton-John

Olivia Newton-John to australijska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Zasłynęła głównie dzięki swoim hitom muzycznym, takim jak „Physical”, „I Honestly Love You” i „Hopelessly Devoted To You”. Wystąpiła również w takich filmach jak „Grease” i „Xanadu”. Newton-John jest również aktywnym promotorem zdrowego stylu życia i walczy z nowotworami.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *