Kto są te Sławne Postaci o Imieniu Oktawia?

Oktawia jest imieniem, które wywodzi się z łaciny i oznacza „osobę osiemnastego miesiąca”. Jest to popularne imię dla dziewczynek, a także dla chłopców. Wiele znanych osób ma na imię Oktawia, w tym aktorzy, pisarze, muzycy i politycy.

Aktorzy

Jednym z najbardziej znanych aktorów o imieniu Oktawia jest Octavia Spencer. Urodziła się w Montgomery w stanie Alabama i ukończyła Uniwersytet Auburn. Zdobyła Oscara za swoją rolę w filmie „The Help” (2011). Innym znanym aktorem o imieniu Oktawia jest Octavia L. Rogers, który pojawił się w serialu telewizyjnym „The Wire” (2002-2008).

Pisarze

Octavia E. Butler była amerykańskim pisarzem science fiction, który urodził się w Kalifornii. Była pierwszym Afroamerykaninem, który otrzymał Nagrodę MacArthur Fellowship (1995) oraz pierwszym Afroamerykaninem, który otrzymał nagrodę Hugo Award (2000). Jej powieści obejmują „Kindred” (1979), „Parable of the Sower” (1993) i „Fledgling” (2005).

Muzycy

Octavia Sperati to norweski zespół metalowy założony w 2002 roku. Ich debiutancki album „Grace Submerged” ukazał się w 2005 roku. Grupa ma na swoim koncie kilka albumów studyjnych i EP-ek, a także tras koncertowych po Europie i USA. Innym muzykiem o imieniu Oktawia jest Octavio Brunetti – argentyński gitarzysta jazzowy.

Politycy

Oktawia de Cáceres była pierwszym prezydentem Urugwaju od czasu ustanowienia tamtejszej republiki w 1828 roku. Była również pierwszym prezydentem Ameryki Południowej i drugim na świecie po Tomase Jeffersonie. Innymi politykami o imieniu Oktawia są Octavia Nasr – libańska dziennikarka i publicystka oraz Octavio Paz – meksykański poeta, eseista i laureat Nagrody Nobla.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *