Ofelia – Znane Osoby o Imieniu Ofelia

Imię Ofelia jest bardzo popularne wśród znanych osób. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza „z oliwkowego lasu”. Wielu sławnych ludzi nosi to imię, a każdy z nich ma swoją własną historię i osiągnięcia.

Ofelia Medina

Ofelia Medina jest meksykańskim aktorem, reżyserem i producentem filmowym. Urodziła się w Meksyku w 1952 roku i od tego czasu stała się jednym z najbardziej znanych meksykańskich aktorów. Wystąpiła w ponad 50 filmach, w tym takich jak „El Callejón de los Milagros” (1995), „La Ley de Herodes” (1999) i „Y Tu Mamá También” (2001). Była również nominowana do Oscara za swoje role w filmach „El Callejón de los Milagros” i „Y Tu Mamá También”.

Ofelia Montesco

Ofelia Montesco była hiszpańskim aktorem, który urodził się w Madrycie w 1932 roku. Wystąpiła w ponad 30 filmach, w tym takich jak „La Vida es un Sueño” (1962), „Los Amantes Pasajeros” (2013) i „Volver al Futuro III” (1990). Była również nominowana do Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale za swoje role w filmach „La Vida es un Sueño” i „Los Amantes Pasajeros”.

Ofelia Loret de Mola

Ofelia Loret de Mola jest meksykańskim dziennikarzem telewizyjnym, który urodził się w Meksyku City w 1954 roku. Pracowała dla kilku stacji telewizyjnych, m.in. Televisa, TV Azteca i CNN en Español. Była również autorką kilku bestsellerowych książek, takich jak „La Mujer que Cambio el Mundo: La Historia de Frida Kahlo” (2005) oraz „Las Mujeres que Cambian el Mundo: Las Historias de las Grandes Mujeres Mexicanas” (2008).

Ofelia González

Ofelia González jest meksykańskim aktorem teatralnym, który urodził się w Meksyku City w 1962 roku. Wystąpiła w ponad 20 sztukach teatralnych, m.in. „Romeo y Julieta” (1984), „Cyrano de Bergerac” (1987) i „La Casa de Bernarda Alba” (1989). Była również nominowana do Nagrody Tony za swoje role w sztukach teatralnych „Romeo y Julieta” i „Cyrano de Bergerac”.

Ofelia Guilmain

Ofelia Guilmain jest argentyńskim aktorem filmowym, który urodził się w Buenos Aires w 1965 roku. Wystąpiła w ponad 40 filmach, m.in. „El Secreto de sus Ojos” (2009), „Relatos Salvajes” (2014) i „Zama” (2017). Była również nominowana do Oscara za swoje role w filmach El Secreto de sus Ojos oraz Relatos Salvajes.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *