Nikol – Znane Osoby Noszące To Imię

Imię Nikol jest często noszone przez znane osoby na całym świecie. Jest to imię pochodzenia greckiego, które oznacza „ludzi” lub „naród”. Imię to jest bardzo popularne wśród osób z różnych krajów i kultur. Wielu sławnych ludzi noszących to imię ma swoje własne historie i osiągnięcia.

Nikol Pashinyan – Premier Armenii

Nikol Pashinyan jest obecnym premierem Armenii. Urodził się w 1975 roku w Ijevanie, stolicy Armenii. Jego rodzice byli robotnikami, a on sam ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Państwowym w Erewaniu. Przed objęciem urzędu premiera był dziennikarzem i aktywistą politycznym. Był głównym organizatorem protestów społecznych, które doprowadziły do zmiany rządu w 2018 roku.

Nikol Kidman – Aktorka

Nicole Mary Kidman jest australijską aktorką, producentką filmową i ambasadorką UNICEF. Urodziła się w 1967 roku w Honolulu na Hawajach. Wystąpiła w takich filmach jak „Moulin Rouge!”, „Australia” i „The Hours”. Otrzymała Oscara za najlepszą aktorkę pierwszoplanową za swoje role w filmach „The Hours” i „Moulin Rouge!”.

Nikolaj Coster-Waldau – Aktor

Nikolaj Coster-Waldau jest duńskim aktorem, scenarzystom i producentem filmowym. Urodził się w 1970 roku w Rudkobing na duńskiej wyspie Langeland. Wystapił m.in. we „Grze o tron” oraz „Komandorze”. Jego najbardziej znanymi rolami są Jaime Lannister we „Grze o tron” oraz John Amsterdam we „New Amsterdam”.

Nikola Tesla – Inżynier Elektryk

Nikola Tesla był serbsko-amerykańskim inżynierem elektrykiem i fizykiem, który urodził się 1856 roku w Smiljanie na Bałkanach. Był odkrywcą i twórca technologii elektrycznych, takich jak silnik indukcyjny, transformator magnetyczny i system dystrybucji energii elektrycznej AC (przemiennego). Jego odkrycia przyczyniły się do powstania nowoczesnego świata elektrycznego.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *