Imię Nelly w Książkach, Filmach i Piosenkach

Imię Nelly jest bardzo popularne w kulturze masowej. Jest to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, oznaczające „Bóg jest moim duchem”. Imię to ma swoje odniesienia w literaturze, filmach i piosenkach.

Książki

Nelly jest głównym bohaterem powieści „The Adventures of Nelly” autorstwa E.L. Konigsburg. To opowieść o dziewczynce, która przeżywa niesamowite przygody podczas swojej podróży dookoła świata. Innym przykładem jest powieść „Nelly and the Secret of the Silver Mine” autorstwa M.E. Kerr, która opowiada historię dziewczynki, która odkrywa tajemniczą srebrną kopalnię.

Filmy

W filmie „Nell” z 1994 roku główna bohaterka o imieniu Nell (w tej roli Jodie Foster) mieszka samotnie w górskiej chatce i zostaje odkryta przez dwóch lekarzy (w tej roli Liam Neeson i Natasha Richardson). Film opowiada o jej trudnej drodze do integracji ze społeczeństwem po tym, jak została odizolowana od ludzi przez całe swoje życie. Innym przykładem jest film „Nelly & Monsieur Arnaud” z 1995 roku, w którym główna bohaterka (Emmanuelle Béart) spotyka się z bogatym starszym mężczyzną (Michel Serrault), aby uczyć go francuskiego.

Piosenki

Jedną z najbardziej znanych piosenek o imieniu Nelly jest utwór „Hey There Delilah” grupy Plain White T’s z 2006 roku. Utwór ten opowiada historię chłopaka, który pisze list do swojej dziewczyny o imieniu Delilah. Innym przykładem jest utwór „Dilemma” rapera Nelly’ego z 2002 roku, w którym on i Kelly Rowland śpiewają o miłości i trudnych decyzjach.

Imię Nelly ma swoje odniesienia w literaturze, filmach i piosenkach. Jest to popularne imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego oznaczające „Bóg jest moim duchem”. Wszystkie te utwory mają na celu ukazanie piękna i mocy tego imienia.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *