Nell – Znane Osoby o tym Imieniu

Imię Nell jest bardzo popularne wśród znanych osób. Jest to imię, które można spotkać w różnych dziedzinach, od aktorstwa po muzykę. Wiele znanych osób ma na imię Nell i są one cenione za swoje osiągnięcia. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Nell Carter

Nell Carter była amerykańską aktorką, piosenkarką i autorką tekstów. Urodziła się w 1948 roku w Birmingham w stanie Alabama. Występowała w musicalu „Ain’t Misbehavin”, który zdobył trzy nagrody Tony. Była także gospodynią programu telewizyjnego „Gimme a Break!”, który emitowano przez sześć sezonów. Zmarła w 2003 roku.

Nell Newman

Nell Newman jest córką Paul Newmana i Joanne Woodward. Jest producentem filmowym i dyrektorem generalnym firmy Newman’s Own Organics, która sprzedaje produkty organiczne. Pracowała także jako asystentka reżysera w filmie „The Verdict” (1982). Jest członkiem rady doradczej Fundacji Paul Newmana i jednym z jej prezesów.

Nell Scovell

Nell Scovell jest amerykańskim scenarzystą, producentem telewizyjnym i autorem książek. Pracowała jako scenarzysta dla serialu „The Simpsons” oraz dla programu „Late Night with David Letterman”. Napisała także książkę pt. „Just the Funny Parts: … and a Few Hard Truths About Sneaking into the Hollywood Boys’ Club” (2018).

Nell Gwynn

Nell Gwynn była angielskim aktorem teatralnym urodzonym w 1650 roku. Była pierwszym profesjonalnym aktorem kobiecym na scenie teatralnej w Anglii. Występowała głównie w sztukach Williama Shakespeara, takich jak „Kupiec Wenecji” i „Romeo i Julia”. Zmarła w 1687 roku.

Nell Shipman

Nell Shipman była kanadyjskim aktorem, scenarzystą, reżyserem i producentem filmowym urodzonym w 1892 roku. Była pierwszym kobietom reżyserem filmu pełnometrażowego – „Back to God’s Country” (1919). Wyprodukowała także kilka innych filmów, m.in.: „The Grub-Stake” (1923) oraz „The Girl from God’s Country” (1923). Zmarła w 1970 roku.

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *