Kto są znane osoby o imieniu Nelia?

Nelia jest pięknym i rzadko spotykanym imieniem, które pochodzi od greckiego słowa „nelios”, co oznacza „woda”. Imię to nosi wiele znanych osób na całym świecie, a każda z nich ma swoją wyjątkową historię. Oto kilka przykładów.

Nelia Cruz

Nelia Cruz jest hiszpańskim aktorem i reżyserem. Urodziła się w Madrycie i ukończyła studia filmowe na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Jej pierwszy film, „La vida es una canción” (Life is a Song), był nominowany do Nagrody Goya w 2008 roku. Od tego czasu jej filmy były prezentowane na festiwalach filmowych na całym świecie, a ona sama stała się jednym z najbardziej cenionych hiszpańskich reżyserów.

Nelia Belova

Nelia Belova jest rosyjskim pisarzem i dziennikarzem. Urodziła się w Moskwie i ukończyła moskiewski uniwersytet literatury imienia A.S. Puškina. Jest autorką kilku powieści, które zostały przetłumaczone na kilka języków i sprzedano miliony egzemplarzy na całym świecie. Jest także redaktorem naczelnym magazynu literackiego „Literaturnaya Gazeta”.

Nelia Santos

Nelia Santos jest portugalskim artystą malarzem. Urodziła się w Lizbonie i ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Lizbonie. Jej prace są prezentowane na licznych wystawach sztuki w Portugalii i innych krajach Europy oraz Stanach Zjednoczonych. Jej obrazy są inspirowane portugalskimi tradycjami i kulturami, a także jej osobistymi doświadczeniami.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *