Imię Nel w Książkach, Filmach i Piosenkach

Imię Nel jest często używane w literaturze, filmie i muzyce. Jest to imię żeńskie pochodzące z języka angielskiego, które oznacza „czysty” lub „niebieski”. Imię to ma również kilka innych znaczeń w różnych językach, takich jak „słoneczny” lub „jasny” w języku niemieckim, „piękny” w języku francuskim i „drogocenny” w języku greckim.

Książki

Nel jest głównym bohaterem powieści „The Blue Castle” autorstwa L.M. Montgomery. Jest to opowieść o młodej kobiecie, która postanawia zmienić swoje życie i odkryć nowe możliwości. Inne książki, w których pojawia się imię Nel to „The Summer of the Swans” autorstwa Betsy Byars oraz „The House on Mango Street” autorstwa Sandra Cisneros.

Filmy

W filmie „The Fault in Our Stars” (2014) główna bohaterka ma na imię Hazel Grace Lancaster, ale jej przyjaciel Augustus Waters nazywa ją Nel. W filmie „The Perks of Being a Wallflower” (2012) główna bohaterka ma na imię Charlie, ale jej przyjaciel Sam nazywa ją Nel. Imię Nel pojawia się również w filmach „A Walk to Remember” (2002), „The Sisterhood of the Traveling Pants” (2005) i „The Sisterhood of the Traveling Pants 2” (2008).

Piosenki

Piosenka „Nell’s Song” autorstwa Boba Dylana pojawiła się na albumie Blood on the Tracks z 1975 roku. Piosenka ta opowiada o miłości do dziewczyny o imieniu Nell i jej walkach z codziennym życiem. Inne piosenki zawierające imię Nel to „Nell and Jim” autorstwa The Decemberists oraz „Nell’s Theme” autorstwa The Cinematic Orchestra.

Imię Nel ma długoletnią historię w literaturze, filmie i muzyce. Jego znaczenia szeroko sięgają od czystości do piękna i drogocennego skarbu. Imię to stało się popularne dzięki licznym postaciom literackim, filmowym i muzycznym, które noszą je na co dzień.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *