Imię Miriam w książkach, filmach i piosenkach

Imię Miriam jest bardzo popularne w wielu kulturach na całym świecie. Jest to imię hebrajskie, które oznacza „wysoko ceniona” lub „drobna”. Imię to pojawia się w wielu książkach, filmach i piosenkach, a każde z nich przedstawia je na swój sposób.

Książki

W literaturze imię Miriam pojawia się często. W powieści „The Catcher in the Rye” autorstwa J.D. Salingera główny bohater spotyka dziewczynę o imieniu Miriam, która jest jego dawnym przyjacielem. W powieści „The Bell Jar” autorstwa Sylvia Plath główna bohaterka ma na imię Esther, ale jej przyjaciółka nazywa się Miriam. W powieści „The Color Purple” autorstwa Alice Walker główna bohaterka ma na imię Celie, ale jej siostra młodsza nazywa się Miriam.

Filmy

Imię Miriam pojawia się również w wielu filmach. W filmie „The Godfather Part II” autorstwa Francis Ford Coppoli główny bohater spotyka dziewczynę o imieniu Miriam, która okazuje się być jego cioteczną siostrzenicą. W filmie „The Notebook” autorstwa Nicka Cassavetesa główna bohaterka ma na imię Allie, ale jej przyjaciółka nazywa się Miriam. W filmie „My Big Fat Greek Wedding” autorstwa Nia Vardalos główna bohaterka ma na imié Toula, ale jej starsza siostra nazywa się Miriam.

Piosenki

Imię Miriam pojawia się również w wielu piosenkach. Piosenka Boba Dylana pt. „Girl from the North Country” opowiada o dziewczynie o imieniu Miriam, która uciekła z domu i szuka miłości. Piosenka Leonarda Cohena pt. „Suzanne” opowiada o dziewczynie o imieniu Suzanne, ale jej przyjaciółka nazywa się Miriam. Piosenka The Beatles pt. „She Loves You” opowiada o dziewczynie o imieniu Shelly, ale jej przyjaciółka nazywa się Miriam.

Jak widzimy, imię Miriam jest czasami używane do opisywania postaci drugoplanowych lub postaci epizodycznych w literaturze, filmach i piosenkach. Czasami jest to postać silna i odważna, a czasami jest to postać wrażliwa i delikatna. Jedno jest pewne – każda postać o tym imieniu ma swoje unikalne cechy i charakter.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *