Imię Michelle w Książkach, Filmach i Piosenkach

Imię Michelle jest bardzo popularne na całym świecie. Jest to imię francuskiego pochodzenia, które oznacza „kto jak Bóg”. Imię to zostało nadane wielu postaciom literackim, filmowym i muzycznym. W tym artykule omówimy kilka z nich.

Książki

Michelle jest głównym bohaterem powieści „The Catcher in the Rye” autorstwa J.D. Salingera. Jest ona przedstawiona jako piękna dziewczyna o delikatnym charakterze, która staje się obiektem westchnień głównego bohatera, Holdena Caulfielda. Michelle również pojawia się w powieści „To Kill a Mockingbird” Harper Lee jako szkolna przyjaciółka Scout Finch.

Filmy

Michelle pojawia się w wielu filmach, takich jak „Pretty Woman” z 1990 roku, gdzie gra Vivian Ward, prostytutkę, która zostaje uratowana przez milionera Edwarda Lewisa (Richard Gere). Innym przykładem jest film „Mean Girls” z 2004 roku, gdzie Rachel McAdams gra postać o imieniu Michelle, która staje się członkiem elitarnego klubu dziewczyn.

Piosenki

Imię Michelle ma również swoje odzwierciedlenie w muzyce. Najbardziej znanym utworem o tej tematyce jest piosenka The Beatles pt. „Michelle” z 1965 roku. Utwór ten opowiada historię miłości do dziewczyny o imieniu Michelle i był pierwszym singlem grupy w Stanach Zjednoczonych. Inne piosenki o tej samej tematyce to „My Michelle” Guns N’ Roses oraz „Michelle” Monkees.

Jak widzimy, imię Michelle ma swoje odzwierciedlenie we wszystkich trzech formach sztuki – literaturze, filmie i muzyce. Postacie o tym imieniu są czasami uosobieniem piękna i delikatności lub też silnych i nieustraszonych kobiet. Bez względu na to, czy są one bohaterami powieści czy piosenek, ich historia zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *