Imię Mia w książkach, filmach i piosenkach: Jakie są przykłady?

Imię Mia jest jednym z najbardziej popularnych imion dziewczęcych na świecie. Jest to skrót od Maria, co oznacza „miłość Boga”. Imię to pojawia się w wielu książkach, filmach i piosenkach. Oto kilka przykładów.

Książki

Mia jest głównym bohaterem powieści „The Princess Diaries” autorstwa Meg Cabot. Książka opowiada o 15-letniej dziewczynie, która dowiaduje się, że jest córką króla Genovii. Mia musi nauczyć się zachowywać jak prawdziwa księżniczka, aby móc objąć tron. Książka została również zekranizowana w 2001 roku.

Inna popularna powieść o imieniu Mia to „If I Stay” autorstwa Gayle Forman. Opowiada ona historię 17-letniej Mii Hall, która po wypadku samochodowym zostaje uwięziona między światem żywych a światem umarłych. Musi podjąć decyzję czy chce wracać do swojego życia czy też odejść na zawsze.

Filmy

Jednym z najbardziej znanych filmów o imieniu Mia jest „Mamma Mia!” (2008). Film oparty jest na musicalu ABBA i opowiada historię 20-letniej Mii, która przed swoim ślubem postanawia odnaleźć swojego biologicznego ojca. W tym celu prosi trzech mężczyzn o przybycie na jej ceremonię.

Innym popularnym filmem o imieniu Mia jest „Lost in Translation” (2003). Głównym bohaterem jest 21-letnia studentka filozofii – Mia – która wyrusza do Tokio na wakacje ze swoim starszym mężem. Tam spotyka Boba Harrisa – amerykańskiego aktora reklamowego – i oboje stają się bliskimi przyjaciółmi.

Piosenki

Jedną z najbardziej znanych piosenek o imieniu Mia jest utwór „Mia” grupy Bad Bunny ft Drake. Piosenka opowiada historię miłosnego trójkata miłosnego między Mii, jej chłopakiem i Drake’iem. Utwór stał się hitem na całym świecie i był nominowany do nagrody Grammy.

Inna popularna piosenka o imieniu Mia to „Mia & Sebastian’s Theme” autorstwa Justin Hurwitza z filmu „La La Land” (2016). Utwór opisuje relacje miłosne między głównymi bohaterami – Mii i Sebastiana – oraz ich marzenia o lepszym życiu.

Imię Mia pojawia się we wszelkiego rodzaju dziełach literackich, filmowych i muzycznych. Powyższe przykłady pokazują, że imię to może być inspiracją do tworzenia pięknych historii.

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *