Marta – znane osoby noszące to imię

Imię Marta jest bardzo popularne wśród kobiet na całym świecie. Jest to imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające „panienkę” lub „dziewczynkę”. W wielu krajach, takich jak Polska, Hiszpania, Portugalia i Włochy, jest to jedno z najbardziej popularnych imion dla dziewczynek.

Istnieje wiele znanych osób noszących to imię. Oto kilka przykładów:

Marta Stewart

Marta Stewart jest amerykańskim miliarderem, autorką książek kucharskich i gospodynią telewizyjną. Zasłynęła dzięki swojemu programowi telewizyjnemu „The Martha Stewart Show” oraz swoim bestsellerowym poradnikom dotyczącym gotowania i dekoracji domu. Jej firma Martha Stewart Living Omnimedia Inc. ma obecnie siedziby w Nowym Jorku i Los Angeles.

Marta Gómez

Marta Gómez jest kolumbijskim piosenkarzem i autorem tekstów piosenek. Występuje solo oraz w duecie z innymi muzykami latynoskimi. Jej debiutancki album „Esperando Verte” ukazał się w 2003 roku i odniósł duży sukces na rynku muzycznym. Od tego czasu nagrała kilka innych albumów, a jej utwory były prezentowane na festiwalach muzycznych na całym świecie.

Marta Kauffman

Marta Kauffman jest amerykańskim producentem telewizyjnym i scenarzystką. Najbardziej znana jest ze stworzenia serialu telewizyjnego „Przyjaciele” (Friends). Przez lata pracowała również nad innymi projektami telewizyjnymi, takimi jak „Dream On”, „Veronica’s Closet” i „Living Single”.

Marta Kubišová

Marta Kubišová jest czeskim piosenkarzem popowym i aktywistką polityczną. Była pierwszym solistką rockowego zespołu The Golden Kids, który stał się bardzo popularny w Czechosłowacji w latach 60-tych. Po upadku komunizmu w 1989 roku stała się aktywnym członkiem opozycji politycznej i brała udział w licznych protestach przeciwko reżimowi prezydenta Václava Havla.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *