Marina – znane osoby o tym imieniu

Imię Marina jest bardzo popularne wśród kobiet na całym świecie. Jest to imię pochodzenia greckiego, oznaczające „morze” lub „morza”. Wielu sławnych ludzi ma to imię, a niektóre z nich są bardzo znane i cenione na całym świecie.

Marina Abramović

Marina Abramović jest serbską artystką performance, która urodziła się w 1946 roku. Jej prace skupiają się na relacji między publicznością a artystą, a także na tematach takich jak czas, energia i ciało. Prace Abramović są prezentowane w muzeach i galeriach na całym świecie. Otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym Nagrodę Guggenheima w 2010 roku.

Marina Sirtis

Marina Sirtis jest brytyjskim aktorem, który urodził się w 1955 roku. Najbardziej znana jest z jej roli Deanna Troi w serialu Star Trek: The Next Generation. Poza tym grała również w innych filmach i serialach telewizyjnych, takich jak Crash and Burn, Blind Date i Gargoyles. Otrzymała nagrodę Saturn Award dla najlepszego aktora drugoplanowego w 1994 roku.

Marina Diamandis

Marina Diamandis jest walijskim piosenkarzem popowym, który urodził się w 1985 roku. Zyskała sławę dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi The Family Jewels (2010), który był nominowany do nagrody BRIT Awards. Od tego czasu sprzedała ponad 10 milionów albumów na całym świecie i stała się jedną z najbardziej popularnych artystek popowych na świecie.

Marina Ruy Barbosa

Marina Ruy Barbosa jest brazylijskim aktorem, który urodził się w 1995 roku. Najbardziej znana jest z jej głównej roli w telenoweli Salve Jorge (2012). Od tego czasu grała również w innych telenowelach, takich jak Império (2014) i Totalmente Demais (2015). Otrzymała nagrodę Emmy International dla najlepszej aktorki telenoweli w 2016 roku.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *