Zdrobnienia Imienia Maria

Imię Maria jest jednym z najbardziej popularnych imion wśród kobiet na całym świecie. Jest to imię biblijne, które pochodzi od hebrajskiego słowa „Miriam”, co oznacza „błogosławiona”. W wielu kulturach i religiach Maria jest uważana za Matkę Bożą lub Matkę Chrystusa. Z tego powodu wielu ludzi ma szczególny sentyment do tego imienia.

Jak każde inne imię, Maria ma swoje zdrobnienia. Zdrobnienia to formy imienia, które są używane do okazywania miłości i czułości wobec osoby noszącej to imię. Zdrobnienia mogą być również używane do okazywania szacunku i powagi wobec osoby noszącej to imię. Oto kilka zdrobnień imienia Maria:

Marija

Marija jest rosyjsko-serbskim zdrobnieniem imienia Maria. Jest to forma oficjalna i może być używana do okazywania szacunku i powagi wobec osoby noszącej to imię.

Marica

Marica jest chorwackim zdrobnieniem imienia Maria. Jest to bardzo czuła forma, która może być używana do okazywania miłości i czułości wobec osoby noszącej to imię.

Mare

Mare jest rumuńskim zdrobnieniem imienia Maria. Jest to bardzo czuła forma, która może być używana do okazywania miłości i czułości wobec osoby noszącej to imię.

Maite

Maite jest baskijskim zdrobnieniem imienia Maria. Jest to bardzo czuła forma, która może być używana do okazywania miłości i czułości wobec osoby noszącej to imię.

Mariya

Mariya jest ukraińskim zdrobnieniem imienia Maria. Jest to bardzo czuła forma, która może być używana do okazywania miłości i czułości wobec osoby noszącej to imię.

Marysia

Marysia jest polskim zdrobnieniem imienia Maria. Jest to bardzo czuła forma, która może być używana do okazywania miłości i czułości wobec osoby noszącej to imię.

Maruska

Maruska jest czeskim zdrobnieniem imienia Maria. Jest to bardzo czuła forma, która może być używana do okazywania miło

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *