Marcjanna – Kto Je Nosił?

Imię Marcjanna jest bardzo popularne w Polsce, a także na całym świecie. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza „zwycięstwo” lub „bogini zwycięstwa”. Imię to nosi wielu sławnych ludzi, którzy odnieśli sukces w swoich dziedzinach.

Marcjanna Szczepańska

Marcjanna Szczepańska jest polskim aktorem i reżyserem teatralnym. Urodziła się w Warszawie w roku 1945 i ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Przez ponad 40 lat pracowała jako aktor i reżyser w Teatrze Narodowym oraz innych teatrach w Polsce. Była również członkiem jury festiwalu filmowego w Gdyni. Zmarła w roku 2017.

Marcjanna Wojciechowska

Marcjanna Wojciechowska jest polskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Urodziła się w Warszawie w roku 1965 i ukończyła Uniwersytet Warszawski. Pracowała jako dziennikarka dla kilku stacji telewizyjnych, m.in. TVP1, TVN24 i Polsat News. Obecnie prowadzi program „Kropka nad i” emitowany na antenie TVN24.

Marcjanna Lelek

Marcjanna Lelek jest polskim sportowcem specjalizującym się w skokach narciarskich. Urodziła się w Zakopanem w roku 1988 i ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jest trzykrotną mistrzynią Polski oraz dwukrotną medalistką mistrzostw Europy Juniorów. Obecnie reprezentuje Polskę na międzynarodowych zawodach skoków narciarskich.

Marcjanna Kondratowicz

Marcjanna Kondratowicz jest polskim malarzem i grafikiem urodzonym w roku 1983 we Wrocławiu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Akademię Sztuk Pięknych imienia Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, a także zostały sprzedane do kolekcji prywatnych.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *