Magda – znane osoby o tym imieniu

Imię Magda jest bardzo popularne w Polsce i na całym świecie. Jest to imię pochodzenia greckiego, które oznacza „dziewczynę” lub „dziewicę”. Wielu sławnych ludzi ma to imię, a każdy z nich ma swoje własne unikalne historie i dokonania.

Magda Gessler

Magda Gessler jest jedną z najbardziej znanych osób o tym imieniu. Jest ona restauratorką, prezenterką telewizyjną i autorką książek kucharskich. Zasłynęła dzięki programowi telewizyjnemu „Kuchenne rewolucje”, w którym pomagała restauratorom odnowić ich lokale. Magda Gessler jest również współzałożycielką Fundacji Kulinarnej, która promuje polskie produkty spożywcze i tradycyjne techniki gotowania.

Magda Umer

Magda Umer to polska aktorka teatralna i filmowa. Występowała w wielu sztukach teatralnych, m.in. „Romeo i Julia”, „Hamlet” czy „Król Lear”. Była również gospodynią programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie” oraz prowadziła audycje radiowe. Magda Umer była także laureatką Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za całokształt twórczości.

Magdalena Abakanowicz

Magdalena Abakanowicz to polska artystka sztuki współczesnej, znana przede wszystkim ze swoich monumentalnych instalacji plenerowych i rzeźb abstrakcyjnych. Jej prace można oglądać na całym świecie, a jej najbardziej znane dzieło to „Abakany” – seria rzeźb składająca się z 106 postaci stojących blisko siebie w parku miejskim w Warszawie.

Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek jest polskim politykiem i dziennikarzem. Była kandydatem na prezydenta RP w 2010 roku oraz posłanką do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Pracowała również jako dziennikarka radiowa i telewizyjna oraz redaktor naczelna magazynu „Gala”.

Podsumowanie

Jak widzimy, istnieje wielu sławnych ludzi o imieniu Magda, każdy z nich ma swoje unikalne dokonania i historię. Sama Magda jest pięknnym imieniem pochodzenia greckiego oznaczajacym „dziewczynę” lub „dziewicę”.

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *