Liya – znane osoby o tym imieniu

Liya to piękne i rzadkie imię, które jest używane na całym świecie. Jest to popularne imię wśród gwiazd show-biznesu, sportowców i innych sławnych ludzi. Wielu z nich ma wielki wpływ na społeczeństwo i ich historie są inspiracją dla innych. Oto kilka znanych osób o imieniu Liya.

Liya Kebede

Liya Kebede jest etiopskim modelem, aktorką i filantropem. Urodziła się w Addis Abebie w Etiopii i od dziecka marzyła o karierze modelki. Po ukończeniu szkoły średniej przeniosła się do Francji, gdzie rozpoczęła swoją karierę modelingową. Została pierwszym etiopskim modelem, który pojawił się na okładce magazynu Vogue. Od tego czasu stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy mody na świecie. Jest także ambasadorką UNICEF i zaangażowała się w walkę z ubóstwem w Afryce.

Liya Silver

Liya Silver to rosyjska aktorka filmowa i telewizyjna. Urodziła się w Moskwie i od dziecka interesowała się aktorstwem. Wystąpiła w kilku filmach, m.in. „The Duelist” (2016) oraz „The Bride” (2017). Ostatnio pojawiła się w serialu telewizyjnym „The Method” (2018). Jej kariera nabrała tempa po jej udziale w programie „Dancing with the Stars” (2019). Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy rosyjskiego show-biznesu.

Liya Tsegaye

Liya Tsegaye to etiopska biegaczka lekkoatletyczna specjalizująca się w biegach średniodystansowych. Urodziła się w Addis Abebie i od dziecka interesowała się sportem. W 2016 roku została mistrzyni Afryki juniorów w biegu na 1500 metrów, a następnie reprezentowała Etiopię podczas Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Obecnie jest jedną z najbardziej utytułowanych etiopskich biegaczek.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *