Liwia – Znana Osoba o Imieniu Liwia

Liwia jest znanym imieniem, które pochodzi od łacińskiego słowa „liber” oznaczającego wolność. Jest to imię nadawane dziewczynkom od wielu lat i ma wiele znanych nosicielek. Wśród nich są artystki, sportowcy, politycy i inne znane osoby.

Znane Osoby o Imieniu Liwia

Jednym z najbardziej znanych nosicielek tego imienia jest amerykańska piosenkarka i autorka tekstów Liv Tyler. Urodziła się w 1977 roku i jest córką Stevena Tylera, lidera grupy Aerosmith. Liv Tyler jest również znaną aktorką, która grała w takich filmach jak Armageddon, The Lord of the Rings i The Incredible Hulk.

Inna znana osoba o imieniu Liwia to australijska piłkarka nożna Lydia Williams. Urodziła się w 1988 roku i jest reprezentantem Australii na mistrzostwach świata oraz Igrzyskach Olimpijskich. Williams jest również członkinią drużyny Westfield Matildas, która wygrała Puchar Azji w 2010 roku.

Kolejnym znanym nosicielem imienia Liwia jest brytyjski polityk Caroline Lucas. Urodziła się w 1960 roku i była pierwszym przedstawicielem Partii Zielonych w Parlamencie Brytyjskim. Lucas była również prezesem Partii Zielonych od 2008 do 2012 roku.

Podsumowanie

Liwia to popularne imię dla dziewczynek, które ma swoje korzenie w łacinie. Jego nosicielki to m.in.: Liv Tyler – amerykańska piosenkarka i aktorka; Lydia Williams – australijska piłkarka nożna; Caroline Lucas – brytyjski polityk Partii Zielonych. Każda z tych osób ma swoje sukcesy i stanowi inspirację dla innych.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *