Imiona na wesoło

Imiona są czymś, co towarzyszy nam przez całe życie. Wybierając imię dla swojego dziecka, rodzice chcą, aby było ono piękne i wyjątkowe. Jednak czasami warto zastanowić się nad tym, jakie śmieszne znaczenie może mieć dane imię. Przyjrzyjmy się bliżej imieniu Lilli.

Śmieszne znaczenie imienia Lilli

Lilli to krótkie i proste imię pochodzenia germańskiego. Oznacza ono „wiosenną lilię” lub „liliowy kwiat”. Jest to bardzo popularne imię w Europie i Stanach Zjednoczonych. Można je spotkać również w innych krajach, takich jak Australia czy Nowa Zelandia.

Jednak istnieje też śmieszne znaczenie tego imienia. W języku angielskim „Lilly” oznacza „małego diabła” lub „diablicę”. To może być dobry sposób na urozmaicenie codziennych rozmów z dzieckiem o jego imieniu!

Innym śmiesznym znaczeniem tego imienia jest „mała gwiazda”. Można powiedzieć, że Twoje dziecko jest małym aniołem lub małym gwiazdorem!

Jeśli szukasz oryginalnego i wyjątkowego imienia dla swojego dziecka, Lilli może być idealnym wyborem. Jest to piękne i delikatne imię, które ma również kilka śmiesznych znaczeń.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *