Liliana – Znane Osoby o tym Imieniu

Imię Liliana jest bardzo popularne wśród kobiet na całym świecie. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza „kwiat lilii”. Wielu znanych ludzi ma to imię, a niektórzy z nich są szczególnie znani i cenieni.

Liliana Segre

Liliana Segre jest włoskim senatorem, który urodził się w 1929 roku. Była ofiarą Holokaustu i przeżyła obóz Auschwitz-Birkenau. Po wojnie Segre została senatorową i aktywnie walczyła o prawa mniejszości oraz przeciwko antysemityzmowi. W 2019 roku Segre otrzymała Order Wielkiego Krzyża z Gwiazdą Polonia Restituta.

Liliana Cavani

Liliana Cavani jest włoskim reżyserem filmowym, scenarzystą i producentem filmowym. Urodziła się w 1933 roku i od tego czasu stworzyła kilka ważnych dzieł, takich jak „The Night Porter” (1974) i „Francesco” (1989). Jej filmy są często uważane za ważne dzieło sztuki, a jej twórczość była doceniona przez liczne nagrody filmowe.

Liliana Mumy

Liliana Mumy jest amerykańską aktorką, która urodziła się w 1994 roku. Zaczynała swoją karierę od ról dziecięcych, ale teraz gra główne role w serialach telewizyjnych i filmach. Najbardziej znana jest ze swojej roli w serialu „The Wild Thornberrys” (1998-2004). Oprócz tego gra również w innych serialach telewizyjnych, takich jak „Two and a Half Men” (2003-2015) i „Veronica Mars” (2004-2007).

Liliana Ayalde

Liliana Ayalde jest paragwajskim dyplomatą, która urodziła się w 1952 roku. Pracowała dla Organizacji Narodów Zjednoczonych od 1983 do 2018 roku. Była ambasadorem Paragwaju w Stanach Zjednoczonych od 2008 do 2012 roku oraz ambasadorem USA w Brazylii od 2012 do 2016 roku. Obecnie pełni funkcję specjalnego przedstawiciela Sekretarza Generalnego ONZ ds. Ameryki Łacińskiej.

Podsumowanie

Jak widzimy, istnieje wiele znanych osób o imieniu Liliana na całym świecie. Są one aktywne we wszelkiego rodzaju dziedzinach – od polityki po sztukę – i mają duży wpływ na społeczeństwo.

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *