Lena – znane osoby o tym imieniu

Imię Lena jest bardzo popularne wśród kobiet na całym świecie. Jest to pochodzące z języka greckiego imię, które oznacza „światło” lub „blask”. Imię Lena jest często używane w różnych kulturach i jest szczególnie popularne w Niemczech, Rosji i Skandynawii. Istnieje wiele znanych osób o tym imieniu, a poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Lena Dunham

Lena Dunham jest amerykańską reżyserką, scenarzystką i producentką filmową. Jej najbardziej znanymi dziełami są seriale telewizyjne „Girls” i „Camping” oraz filmy „Tiny Furniture” i „Once Upon a Time in Staten Island”. W 2012 roku otrzymała nominację do Oscara za swoje dzieło „Tiny Furniture”. Jest także autorką bestsellerowej powieści pt. „Not That Kind of Girl”.

Lena Headey

Lena Headey jest angielską aktorką, która słynie głównie z roli Cersei Lannister w serialu HBO „Gra o tron”. Wystąpiła także w filmach takich jak „300: Bitwa o Spartę”, „Terminator: Ocalenie” i „Dredd 3D”. Była nominowana do Złotego Globu za swoje role w serialu telewizyjnym „Gra o tron” oraz filmie „300: Bitwa o Spartę”.

Lena Meyer-Landrut

Lena Meyer-Landrut jest niemieckim piosenkarzem popowym, który słynie głównie ze swojego triumfu na Konkursie Piosenki Eurowizji 2010. Od tego czasu stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci muzycznych w Niemczech i Europie. Sprzedała ponad 5 milionów albumów na całym świecie i ma na swoim koncie liczne nagrody muzyczne.

Lena Horne

Lena Horne była amerykańskim piosenkarzem jazzowym, aktywnym od lat 30-tych XX wieku do końca lat 90-tych XX wieku. Była pierwszym Afroamerykaninem, który podpisał umowę z dużym studiem filmowym Hollywood – MGM – co umożliwiło jej udział w kilku ważnych produkcjach filmowych. Była także aktywnym działaczem społecznym walczącym o równouprawnienie rasowe.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *