Imię Jowita w Książkach, Filmach i Piosenkach

Imię Jowita jest jednym z najbardziej popularnych imion w Polsce. Od lat pojawia się ono w książkach, filmach i piosenkach. Imię to ma swoje korzenie w starożytnej mitologii greckiej, gdzie było używane jako imię bogini życia i piękna – Io.

Książki

Jowita pojawia się w wielu książkach, zarówno tych dla dorosłych, jak i dla dzieci. W powieści „Duma i uprzedzenie” autorstwa Jane Austen bohaterka o imieniu Jowita Bingley jest przyjaciółką głównej bohaterki Elizabeth Bennet. W powieści „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego postać o imieniu Jowita jest czarownicą, która pomaga Geraltowi w walce z potworami. W powieści „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” autorstwa J.K Rowling postać o imieniu Jowita Parkin jest uczennicą Hogwartu.

Filmy

Imię Jowita pojawia się również w wielu filmach. W filmie „Titanic” autorstwa Jamesa Camerona postać o imieniu Jowita DeBerg jest jedną z pasażerek statku Titanic. W filmie „Gwiezdne Wojny: Część V – Imperium Kontratakuje” postać o imieniu Jowita Naberrie jest matką Padme Amidali. W filmie „Pulp Fiction” autorstwa Quentina Tarantino postać o imieniu Jowita Thurman jest głównym bohaterem.

Piosenki

Imię Jowita pojawia się również w wielu piosenkach. Jedną z najbardziej znanych piosenek o tej tematyce jest utwór „Jowita” autorstwa Czesława Niemena. Inne popularne piosenki o tej tematyce to „Jowita” autorstwa Grzegorza Turnaua oraz „Jowitko Kochana” autorstwa Stanisława Soyki.

Imię Jowita od lat pozostaje popularne w Polsce i można je spotkać we wszelkiego rodzaju książkach, filmach i piosenkach. Imię to ma swoje korzenie w starożytnej mitologii greckiej, a także symbolizuje piękno i życie.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *