Joanna – znane osoby o tym imieniu

Imię Joanna jest bardzo popularne wśród kobiet na całym świecie. Jest to imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające „Bóg jest łaskawy”. W Polsce jest to jedno z najczęściej nadawanych imion dziewczynkom. Istnieje wiele znanych osób o tym imieniu, które odniosły sukces w różnych dziedzinach.

Joanna Kulig

Joanna Kulig jest polską aktorką filmową i teatralną. Urodziła się w 1981 roku w Krakowie. Wystąpiła w kilku ważnych produkcjach, takich jak „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Kobiety mafii” czy „Zimna wojna”. Za swoje role otrzymała liczne nagrody, w tym Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Joanna Krupa

Joanna Krupa to polska modelka i aktorka. Urodziła się w 1979 roku w Warszawie. Zasłynęła dzięki udziałowi w programach telewizyjnych, takich jak „Top Model” czy „Dancing with the Stars”. Była również twarzą marki Guess oraz Playboya. Obecnie prowadzi program „Poland’s Next Top Model”.

Joanna Newsom

Joanna Newsom to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów piosenek. Urodziła się w 1982 roku w Kalifornii. Jej muzyka łączy elementy folku, rocka i popu. Wystąpiła na kilku ważnych festiwalach muzycznych, takich jak Coachella Valley Music and Arts Festival czy Bonnaroo Music Festival. Otrzymała również nominacje do Grammy Awards.

Joanna Jedrzejczyk

Joanna Jedrzejczyk to polska zawodniczka MMA i była mistrzyni UFC w kategorii słomkowej (do 52 kg). Urodziła się w 1987 roku we Wrocławiu. Jest pierwszym Polakiem, który został mistrzem UFC oraz pierwszym czempionem UFC z Europy Środkowej. Ma na swoim koncie 14 zwycięstw i trzy porażki.

Joanna Szczepkowska

Joanna Szczepkowska to polska aktorka filmowa i teatralna oraz reżyserka teatralna i telewizyjna. Urodziła się w 1952 roku we Wrocławiu. Wystąpiła m.in. w serialu „Klan” oraz filmach „Pianista” i „Cudowne lato”. Otrzymała liczne nagrody, m.in.: Złoty Laur Kultury Polskiej oraz Orzeł Polskiego Kina.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *