Jagoda – Imię Znanych Osobistości

Imię Jagoda jest bardzo popularne w Polsce i na całym świecie. Jest to imię nadawane dziewczynkom, które często są związane z osobami publicznymi. W tym artykule przyjrzymy się kilku znanym osobom noszącym to imię.

Jagoda Kupczyk

Jagoda Kupczyk jest polskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Urodziła się w Warszawie w 1975 roku. Wystąpiła w wielu popularnych produkcjach, takich jak „Komisarz Alex”, „M jak Miłość” czy „Na dobre i na złe”. Obecnie jest gospodynią programu telewizyjnego „Pytanie na Śniadanie”.

Jagoda Szelc

Jagoda Szelc jest polskim reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym. Urodziła się w 1981 roku w Warszawie. Jej debiutancki film, „The Lure”, był nominowany do Oscara w 2017 roku. Od tego czasu stała się jedną z najbardziej uznanych reżyserek w Polsce.

Jagoda Szmytke

Jagoda Szmytke jest polskim politykiem i byłym ministrem sportu. Urodziła się w 1971 roku w Gdańsku. Była pierwszym kobiecym ministrem sportu w Polsce od 2005 do 2007 roku. Obecnie pełni funkcję prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jagoda Trusel

Jagoda Trusel jest polskim piosenkarzem i autorką tekstów piosenek. Urodziła się w 1985 roku we Wrocławiu. Wystąpiła na licznych festiwalach muzycznych, takich jak Przystanek Woodstock czy Orange Warsaw Festival. Jej debiutancki album, „Truselandia”, ukazał się w 2016 roku.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *