Iza w Książkach

Imię Iza jest często używane w literaturze, szczególnie w książkach dla młodzieży. Najbardziej znanym przykładem jest postać Izy z powieści „Duma i uprzedzenie” Jane Austen. Jest to główna bohaterka, która jest inteligentna, silna i odważna. Inne popularne postacie o imieniu Iza to Iza z powieści „Cudowne lata” autorstwa Judy Blume oraz Iza z powieści „Kroniki Shannary” Terry’ego Brooks’a. W obu tych przypadkach Iza jest silną i odważną postacią, która walczy o swoje marzenia.

Iza w Filmach

Imię Iza pojawia się również w filmach. Najbardziej znanym przykładem jest postać Izy z filmu „Duma i uprzedzenie” (2005) Keira Knightley. Jest to adaptacja powieści Jane Austen o tej samej nazwie. Postać ta jest tak samo silna i odważna jak jej literacki odpowiednik. Innymi popularnymi postaciami o imieniu Iza są: Iza z filmu „Cudowne lata” (1982) autorstwa Judy Blume oraz Iza z filmu „Kroniki Shannary” (2007) Terry’ego Brooks’a.

Iza w Piosenkach

Imię Iza pojawia się również w piosenkach. Jedną z najbardziej znanych piosenek o imieniu Iza jest utwór „Iza’s Song” autorstwa grupy muzycznej The Decemberists. Utwór ten opowiada historię dziewczyny o imieniu Iza, która musi poradzić sobie ze swoimi problemami bez pomocy innych osób. Inne popularne piosenki o imieniu Iza to: „Izabela” autorstwa grupy muzycznej The Corrs oraz „Izabela” autorstwa artysty muzycznego Marka Knopflera.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *