Iwona – Znane Osoby o tym Imieniu

Iwona to imię, które jest bardzo popularne w Polsce. Jest to imię żeńskie pochodzenia greckiego, oznaczające „Bogini”. W Polsce istnieje wiele znanych osób noszących to imię, a wśród nich są artystki, sportowcy i politycy.

Iwona Blazwick – Dyrektor Whitechapel Gallery

Iwona Blazwick jest dyrektorem Whitechapel Gallery w Londynie od 2001 roku. Przed objęciem tej funkcji pracowała jako kurator ds. sztuki współczesnej w Barbican Art Gallery. Była również członkiem jury Turner Prize oraz członkinią rady Tate Modern. Iwona Blazwick jest uznawana za jedną z najbardziej wpływowych postaci na scenie sztuki współczesnej.

Iwona Guzowska – Sportowiec

Iwona Guzowska jest polskim sportowcem specjalizującym się w biegach przełajowych. Jest trzykrotną mistrzynią Europy i dwukrotną mistrzynią świata w biegach przełajowych. Zdobywała również medale na Mistrzostwach Świata Juniorów oraz Mistrzostwach Europy Juniorów. Iwona Guzowska jest również rekordzistką Polski na dystansie 3000 metrów.

Iwona Radziszewska – Aktorka

Iwona Radziszewska jest polską aktorką filmową i telewizyjną. Występuje głównie w serialach telewizyjnych, takich jak „M jak miłość” czy „Na dobre i na złe”. Występowała również w kilku filmach fabularnych, m.in. „Kobieta sukcesu” czy „Sala samobójców”. Iwona Radziszewska była nominowana do nagrody Orzeł za rolę drugoplanową w filmie „Sala samobójców”.

Iwona Śledzińska-Katarasińska – Polityk

Iwona Śledzińska-Katarasińska jest polskim politykiem, obecnie pełni funkcję ministra rodziny, pracy i polityki społecznej od 2018 roku. Wcześniej była posłanką do Parlamentu Europejskiego oraz członkinią Rady Ministrów RP od 2014 do 2015 roku. Iwona Śledzińska-Katarasińska była również prezesem Fundacji Dzieci Niczyje oraz członkinią Komitetu Praw Dziecka ONZ.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *