Imię Isabella w książkach, filmach i piosenkach: Jak często pojawia się?

Imię Isabella jest jednym z najpopularniejszych imion dziewcząt na świecie. Jest to również jedno z najczęściej występujących imion w literaturze, filmach i piosenkach. Imię Isabella pojawia się w wielu popularnych dziełach sztuki, a także w licznych utworach muzycznych.

W literaturze imię Isabella pojawia się w wielu książkach, od klasyki do nowoczesnego romansu. Najbardziej znanymi postaciami o tym imieniu są Isabella Swan z serii „Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer oraz Isabella Bird z powieści „The Island of the Blue Dolphins” autorstwa Scotta O’Dell. Inne postacie literackie o tym imieniu to Isabella Linton z powieści „Wichrowe Wzgórza” Emily Bronte oraz Isabella Thorpe z powieści Jane Austen „Northanger Abbey”.

Isabella w filmach

Isabella jest również często spotykana w filmach. Najbardziej znanymi postaciami o tym imieniu są Isabella Swan z serii „Zmierzch”, Isabella Oliveira z filmu „Rio 2” oraz Isabella Parigi z serialu telewizyjnego „Ulica Sezamkowa”. Inne postacie filmowe o tym imieniu to Isabella Swan-Cullen z filmu „Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1”, Isabella Garcia-Shapiro z serialu animowanego „Phineas and Ferb” oraz Isabella Montez z filmu Disneya „High School Musical 3: Senior Year”.

Isabella w piosenkach

Imię Isabella pojawia się również w licznych utworach muzycznych. Najbardziej znane piosenki o tym imieniu to „Isabelle” autorstwa The Kooks, „Isabelle” autorstwa The National i „Isabelle” autorstwa The Decemberists. Inne popularne piosenki o tym imieniu to „Isabelle” autorstwa The Lumineers, „Isabelle” autorstwa The Killers i „Isabelle” autorstwa The Shins.

Jak widzimy, imię Isabella jest bardzo popularne we wszelkiego rodzaju dziełach sztuki – od literatury po muzykę. Jest to jeden z najczęściej spotykanych imion dziewczyn na całym świecie i ma ono swoje miejsce we wszystkich gatunkach sztuki.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *