Inga – Znane Osoby o Imieniu Inga

Imię Inga jest bardzo popularne w krajach skandynawskich, szczególnie w Norwegii. Jest to imię pochodzenia germańskiego, oznaczające „bogini” lub „siła”. Wiele znanych osób ma na imię Inga, a ich historie są interesujące i inspirujące.

Inga Swenson

Inga Swenson jest amerykańską aktorką, która urodziła się w Omaha w stanie Nebraska. Występowała w takich produkcjach jak „Benson”, „The Edge of Night” i „General Hospital”. Była również nominowana do nagrody Emmy za swoje role w serialu telewizyjnym „Benson”.

Inga Tuominen

Inga Tuominen jest fińskim sportowcem specjalizującym się w lekkiej atletyce. Urodziła się w Helsinkach i od dziecka była zafascynowana sportem. Zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku oraz brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Inga Muscio

Inga Muscio jest amerykańskim pisarzem i aktywistką feministyczną. Urodziła się w Seattle i od dziecka interesowała się polityką i sprawami społecznymi. Napisała kilka książek, m.in. „Cunt: A Declaration of Independence” oraz „Autobiography of a Blue-Eyed Devil: My Life and Times as a White Working-Class Punk in the Reagan Era”.

Ingrid Bergman

Ingrid Bergman była szwedzką aktorką filmową, która urodziła się w Sztokholmie. Występowała we wszystkich gatunkach filmowych, ale jej najbardziej znane role to Ilsabetta Serrano z filmu Casablanca oraz Isabella Rossellini z filmu Notorious. Została uhonorowana Oscarem za swoje role w trzech różnych filmach.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *