Imię Iga w Książkach, Filmach i Piosenkach

Iga to imię, które jest coraz bardziej popularne w Polsce. Jest to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, oznaczające „Bogini” lub „Boska”. Imię Iga jest często wybierane przez rodziców ze względu na swoje piękno i uniwersalny charakter. W książkach, filmach i piosenkach imię Iga pojawia się coraz częściej.

Książki

W literaturze imię Iga pojawia się już od dawna. Jedną z najbardziej znanych postaci o tym imieniu jest Iga z powieści „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Jest ona córką szlachcica Rejenta i uczennicą szkoły prowadzonej przez Zosię. Inna postać o tym imieniu pojawia się w powieści „Lalka” Bolesława Prusa. Jest to młoda dama z dobrego domu, która ma romans z głównym bohaterem powieści – Wokulskim. Ostatni przykład to postać Igusi z powieści „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Jest ona młodziutkim harcerzem, który walczy o wolność Polski.

Filmy

Imię Iga również pojawia się w filmach. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest postać Igusi z filmu „Kochaj albo rzuć” Stanisława Barei. Jest to młoda dama, która ma romans z głównym bohaterem – Andrzejem. Innym przykładem jest postać Igusi z filmu „Dzieje mistrza Twardowskiego” Jerzego Hoffmana. Jest ona córką mistrza Twardowskiego i uczennicą szkoły prowadzonej przez Zosię.

Piosenki

Imię Iga pojawia się także w piosenkach. Jedną z najbardziej znanych piosenek o tej tematyce jest utwór „Iga” grupy Dwa Plus Jeden. Utwór opowiada historię miłości dwojga młodych ludzi – Igusi i Marka. Innym przykładem jest piosenka „Iga-Igula” grupy Big Cyc, która opowiada o miłości do dziewczyny o imieniu Iga.

Imię Iga staje się coraz bardziej popularne w Polsce i można je spotkać we wszelkiego rodzaju książkach, filmach i piosenkach. Postacie o tym imieniu szybko staje się ulubionymi bohaterami Polaków ze względu na swoje piękno i uniwersalny charakter.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *