Imię Greta w Książkach, Filmach i Piosenkach

Greta jest imieniem, które pochodzi z niemieckiego słowa „gretchen”, co oznacza małą piękną dziewczynę. Imię to jest bardzo popularne w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jest to również często używane imię w książkach, filmach i piosenkach.

Książki

Greta jest głównym bohaterem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Najbardziej znanym przykładem jest „Gretel i Hansel” braci Grimm. Ta baśniowa opowieść o dwojgu rodzeństwie, którzy trafiają do domu na końcu lasu, gdzie spotykają czarownicę. Inne popularne książki zawierające postać o imieniu Greta to „Greta and the Glass Kingdom” autorstwa Zoe Tucker oraz „Greta and the Goblin King” autorstwa Chloe Jacobs.

Filmy

W filmach Greta jest również często używana jako imię głównego bohatera. Najbardziej znanym przykładem jest film „Greta” z 2018 roku w reżyserii Neil Jordan. W tym thrillerze psychologicznym Frances (Isabelle Huppert) spotyka młodą dziewczynę o imieniu Greta (Chloë Grace Moretz), która okazuje się być szalona i niebezpieczna. Inne filmy z postacią o imieniu Greta to „Gretel & Hansel” (2020) oraz „The Witch in the Window” (2018).

Piosenki

Imię Greta pojawia się również w wielu piosenkach. Jedną z najbardziej znanych piosenek o tej postaci jest utwór „Greta” autorstwa grupy The Decemberists z 2006 roku. W tej piosence narrator opowiada historię miłosną między dwojgiem ludzi o imionach Greta i John. Inne popularne piosenki o postaci o imieniu Greta to „Gretel” autorstwa grupy The Lumineers oraz „Gretchen’s Song” autorstwa Bob Dylan.

Jak widać, imię Greta jest bardzo popularne w literaturze, filmie i muzyce. Postacie o tym imieniu słynny ze swojej odwagi, inteligencji i piękna. To sprawia, że ​​imię to staje się coraz bardziej popularne na całym świecie.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *