Imię Gabriela w książkach, filmach i piosenkach

Imię Gabriela jest bardzo popularne wśród dziewczynek na całym świecie. Jest to imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające „Bóg jest moim mocnym”. Imię to ma również swoje odniesienia w religii chrześcijańskiej, gdzie jest uważane za imię anioła. Imię to pojawia się w wielu książkach, filmach i piosenkach.

Książki

Imię Gabriela pojawia się w wielu książkach, zarówno tych dla dorosłych, jak i dla dzieci. W powieści „Gabriel’s Inferno” autorstwa Sylvii Day Gabriel jest głównym bohaterem. Jest on profesorem literatury starożytnej i przystojnym samotnikiem. Kolejna powieść o tym imieniu to „Gabriel’s Rapture” autorstwa tego samego autora. W tej powieści Gabriel spotyka swojego pierwszego miłość – Julianne. Inna popularna powieść o tym imieniu to „The Angel of Darkness” autorstwa Catherin Coulter. Głównym bohaterem tej powieści jest Gabriela O’Malley, która jest agentem FBI.

Filmy

Imię Gabriela pojawia się również w wielu filmach. Jednym z nich jest „Gabriel” z 2007 roku, opowiadający historię młodego chłopca o imieniu Gabriel, który musi stawić czoła demonom swojej przeszłości. Innym filmem o tym imieniu jest „Gabrielle” z 2013 roku, opowiadający historię młodej dziewczyny o imieniu Gabrielle, która walczy o swoje marzenia i pragnienia. Kolejnym filmem o tym imieniu jest „Gabriel and the Mountain” z 2017 roku, opowiadający historię młodego Brazylijczyka o imieniu Gabriel, który podróżuje po Afryce.

Piosenki

Imię Gabriela pojawia się również w wielu piosenkach. Jedną z nich jest utwór „Gabriel” grupy Lamb z 1995 roku. Utwór ten opowiada historię młodego chłopca o imieniu Gabriel, który szuka odpowiedzi na pytania dotyczące sensu życia. Kolejną piosenką o tym imieniu jest utwór „Gabrielle” grupy The Corrs z 2001 roku. Utwór ten opowiada historię młodej dziewczyny o imieniu Gabrielle, która szuka miłości i akceptacji.

Jak widzimy, imię Gabriela ma swoje odniesienia we wszelkiego rodzaju literaturze i sztuce – od powieści do piosenek – co czyni je bardzo popularnym na całym świecie.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *