Kto jest Faustyna?

Faustyna to imię, które występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza „szczęśliwy” lub „błogosławiony”. Imię to nosi wielu znanych ludzi na całym świecie.

Znane osoby o imieniu Faustyna

Faustyna Kowalska

Najbardziej znaną osobą o tym imieniu jest bez wątpienia Faustyna Kowalska (1905-1938). Była ona polską zakonnicą, która była głównym narzędziem Bożej Miłości i Miłosierdzia. Przez swoje objawienia od Boga, stała się ona patronką Polski i Świata. Jej dzieło jest szeroko cenione przez Kościół Katolicki i jej nauczanie jest wykorzystywane do dziś.

Faustina Elufiede

Innym znanym nosicielem tego imienia jest Faustina Elufiede (ur. 1985), nigeryjska aktorka i producentka filmowa. Zasłynęła ona rolami w takich filmach jak „The Wedding Party”, „Fifty” oraz „Chief Daddy”. Otrzymała również nominację do nagrody Africa Movie Academy Award za najlepszego aktora drugoplanowego.

Faustina Agolley

Kolejną znaną osobistością o tym imieniu jest Faustina Agolley (ur. 1986), australijska prezenterka telewizyjna i radiowa. Zasłynęła ona prowadzeniem programu telewizyjnego „Video Hits” oraz audycji radiowej „The Fuzz”. Obecnie prowadzi program telewizyjny „The Mix Up”.

Faustina Anyanwu

Ostatnią znaną osobistością o tym imieniu jest Faustina Anyanwu (ur. 1988), brytyjska piosenkarka i autorka tekstów piosenek. Zasłynęła ona swojimi utworami takimi jak „Love Me Now”, „I Believe in You” oraz „Let It Go”. Występowała również na scenach festiwali muzycznych takich jak Glastonbury Festival czy Reading and Leeds Festival.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *