Ewa – Znane Osoby o Imieniu Ewa

Imię Ewa jest bardzo popularne w Polsce i na całym świecie. Jest to imię pochodzenia hebrajskiego, które oznacza „życie” lub „matka życia”. W wielu kulturach Ewa jest postrzegana jako symbol piękna, mądrości i siły. Istnieje wiele znanych osób o tym imieniu, które odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach.

Ewa Kopacz

Ewa Kopacz jest polskim politykiem, byłym premierem Rzeczypospolitej Polskiej. Urodziła się w 1956 roku w Krakowie. Ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i pracowała jako lekarz pediatra. W latach 1989-1991 była członkiem Solidarności i uczestniczyła w obradach Okrągłego Stołu. W latach 1991-2007 była posłanką do Sejmu RP, a następnie ministrem zdrowia i pracy oraz marszałkiem Sejmu RP. W 2014 roku została premierem RP.

Ewa Farna

Ewa Farna to czeska piosenkarka popowa i autorka tekstów piosenek. Urodziła się w 1996 roku w Czechach i od dziecka interesowała się muzyką. Jej pierwszy album „Cicho” ukazał się w 2006 roku i odniósł duży sukces, co sprawiło, że stała się jedną z najpopularniejszych artystek popowych w Europie Środkowej. Od tamtego czasu nagrała kilka albumów, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Ewa Bem

Ewa Bem to polska aktorka filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka jazzowa. Urodziła się w 1945 roku w Warszawie i od dziecka interesowała się sztukami scenicznymi. Po ukończeniu szkoły teatralnej zadebiutowała na scenie Teatru Ateneum w Warszawie. W latach 70-tych XX wieku zaczęła grać role filmowe, a jej najbardziej znanymi produkcjami są „Kiler” (1997) oraz „Kiler-ów 2-óch” (1999). Od 2000 roku prowadzi program telewizyjny „Bemowskie Rekolekcje”.

Ewa Sonnet

Ewa Sonnet to polska modelka, aktorka filmowa i piosenkarka disco polo. Urodziła się w 1985 roku we Wrocławiu i od dziecka interesowała się modą i muzyką. Zaczyna swoją karierę modelingową w 2003 roku, a nastepnie pojawia się na okladce magazynu CKM oraz Playboy’a. W 2005 roku nagrywa swoj pierwszy singiel pt.”Czerwone serduszko”. Od tamtego czasu nagra kilka albumow muzycznych oraz pojawi sie na ekranach kinowych.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *