Elwira – znane osoby noszące to imię

Elwira jest pięknym i rzadko spotykanym imieniem, które występuje głównie w Europie. Jego pochodzenie jest niejasne, ale może być połączone z łacińskim słowem „albus”, co oznacza biały lub czysty. Imię Elwira jest czasami uważane za odmianę imienia Elvira, które pochodzi od hiszpańskiego słowa „el” (Bóg) i „vira” (kobieta).

Istnieje wiele znanych osób noszących to imię. Oto kilka z nich:

Elwira Andrzejewska

Elwira Andrzejewska jest polskim aktorem filmowym i teatralnym. Urodziła się w Warszawie w 1932 roku i ukończyła Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej w Warszawie. Zagrała w ponad 50 filmach, w tym takich jak „Krzyżacy”, „Czterdziestolatek” i „Zaklęte rewiry”. Była także aktywnym członkiem Polskiego Związku Aktorów.

Elwira Niewiera

Elwira Niewiera jest polskim producentem filmowym i telewizyjnym. Urodziła się w Krakowie w 1975 roku i ukończyła Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Pracowała przy produkcji takich filmów jak „Komornik”, „Drogówka” i „Pitbull” oraz serialu telewizyjnego „M jak miłość”. Jest także czynnym członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Elwira Pluta-Olearnik

Elwira Pluta-Olearnik jest polskim malarzem i grafikiem. Urodziła się w Krakowie w 1945 roku i ukończyła ASP we Wrocławiu. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i grupowych na całym świecie, a jej obrazy są obecnie dostępne w muzeach i galeriach sztuki na całym świecie.

Elwira Duda

Elwira Duda jest polskim aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Urodziła się w Gdańsku w 1981 roku i ukończyła PWST we Wrocławiu. Wystąpiła m.in. w serialu telewizyjnym „M jak miłość” oraz filmach „Kiler-ów 2-óch”, „Sami swoi” i „Wszystko co kocham”. Jest także aktywnym członkiem Stowarzyszenia Aktorów Polskich.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *