Eliza – znane osoby o tym imieniu

Eliza jest bardzo popularnym imieniem, które pochodzi od hebrajskiego słowa „Elisheba”, co oznacza „Bóg jest moją przysięgą”. Imię Eliza jest często używane w wielu kulturach i jest związane z wieloma znanymi postaciami. Wiele osób ma to imię lub je nosi.

Eliza Doolittle

Najbardziej znaną postacią o imieniu Eliza jest Eliza Doolittle, główna bohaterka sztuki teatralnej „My Fair Lady” autorstwa George’a Bernarda Shawa. Eliza Doolittle to młoda sprzedawczyni kwiatów, która chce się uczyć poprawnej angielskiej wymowy i dobrze się ubierać, aby móc awansować społecznie. Postać ta stała się ikoną dla wszystkich, którzy chcą pokonać swoje przeszkody i osiągnąć sukces.

Eliza Hamilton

Inną znaną postacią o imieniu Eliza jest Eliza Hamilton, żona amerykańskiego prezydenta Alexandra Hamiltona. Eliza była aktywnym członkiem społeczeństwa i walczyła o prawa kobiet oraz edukację dzieci. Po śmierci męża Eliza utworzyła fundację na rzecz edukacji i pomocy ubogim rodzinom. Jest ona uważana za jedną z pierwszych feministek w historii Stanów Zjednoczonych.

Eliza Schuyler

Kolejną znaną postacią o imieniu Eliza jest Eliza Schuyler, córka generała Philipa Schuylera i matka Alexandera Hamiltona. Była ona aktywnym członkiem społeczeństwa i walczyła o prawo głosu dla kobiet oraz edukację dzieci. Jej życie było inspiracją dla musicalu „Hamilton” Lin-Manuel Mirandy.

Eliza Taylor

Ostatnią znaną postacią o imieniu Eliza jest australijska aktorka Eliza Taylor-Cotter, która gra głównego bohatera serialu telewizyjnego „The 100”. Serial opowiada historię grupy ludzi, którzy przeżyli apokalipsę atomowego holokaustu i muszą walczyć o przetrwanie na nowej planecie. Taylor-Cotter stanowi ważny element serialu i jej postawa inspirowana jest przez postawy innych bohaterek literackich.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *