Imiona na wesoło: Co oznacza imię Elisa?

Elisa to piękne i popularne imię, które pochodzi z hebrajskiego słowa „Elisheba”, co oznacza „Bóg jest moją przysięgą”. Imię Elisa jest często używane w wielu krajach, takich jak Francja, Hiszpania, Włochy i Portugalia. Jest to również bardzo popularne imię dla dziewczynek w Stanach Zjednoczonych.

Choć Elisa jest pięknym i poważnym imieniem, ma ono również śmieszne znaczenie. W niektórych kulturach Elisa oznacza „mały szczur” lub „mały gryzoń”. Może to być dobry sposób na przywołanie uśmiechu na twarzy twojej córki lub syna, jeśli chcesz dać im to imię.

Inne śmieszne znaczenia imienia Elisa

W innych kulturach Elisa może mieć również inne śmieszne znaczenia. Na przykład w japońskim Elisa oznacza „słoneczny dzieciak” lub „słoneczny anioł”. W hiszpańskim Elisa oznacza „dobrze ubraną damę” lub „piękną damę”. W portugalskim Elisa oznacza „miłość i radość”.

Jeśli chcesz dać swojemu dziecku ładne i oryginalne imię, ale nadal chcesz mieć trochę zabawy, możesz rozważyć nadanie mu imienia Elisa. To piękne i popularne imię ma również kilka śmiesznych znaczeń, które mogą być dobrym sposobem na urozmaicenie codziennych obowiązków rodzinnych.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *