Eleonora – znane osoby o tym imieniu

Eleonora to piękne imię, które nosi wiele znanych osób. Wśród nich są artystki, sportowcy, politycy i inne osoby publiczne. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Eleonora Abbagnato

Eleonora Abbagnato jest włoską tancerką baletową i choreografką. Urodziła się w 1977 roku we Florencji. Jest absolwentką Accademia Nazionale di Danza w Rzymie. Pracowała dla Teatro alla Scala w Mediolanie oraz dla Teatro dell’Opera di Roma. Od 2008 roku jest dyrektorem artystycznym Ballet of Rome Opera House.

Eleonora Giorgi

Eleonora Giorgi jest włoską aktorką filmową i telewizyjną. Urodziła się w 1954 roku we Florencji. Wystąpiła w kilku popularnych filmach, takich jak „Ciao maschio”, „La donna delle meraviglie” i „Il mio miglior nemico”. Ostatnio pojawiła się w serialu telewizyjnym „Un passo dal cielo”.

Eleonora Boi

Eleonora Boi jest włoskim sportowcem specjalizującym się w skokach narciarskich. Urodziła się w 1994 roku we Florencji. Zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2012 roku oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata Seniorów w 2017 roku. Obecnie reprezentuje Włochy na międzynarodowych zawodach skoków narciarskich.

Eleonora Cadeddu

Eleonora Cadeddu jest sardynijskim politykiem i eurodeputowanem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Partii Demokratycznej (PD). Urodziła się w 1981 roku we Florencji. Była członkiem rady miejskiej miasta Cagliari od 2009 do 2014 roku, a następnie posłanką do Izby Deputowanych od 2018 do 2019 roku.

Eleonora Daniele

Eleonora Daniele jest popularną prezenterką telewizyjną we Włoszech. Urodziła się w 1972 roku we Florencji. Pracowała dla stacji RAI 1, gdzie prowadzi programy takie jak „Storie Italiane” i „Detto Fatto”. Ostatnio pojawiła się również jako gość specjalny programu „L’Isola dei Famosi”.

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *